Nagrzewnice olejowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Jaką nagrzewnicę wybrać?

Ogrzewanie dużych pomieszczeń nie jest łatwym zadaniem. W sytuacji gdy docelowe ogrzewanie nie jest jeszcze zamontowane, lub nie jest wystarczające, rozwiązaniem jest użycie odpowiedniej nagrzewnicy. Wiedzą to zwłaszcza osoby które zajmują się remontowaniem domów i użytkownicy dużych hal magazynowych. Nagrzewnica pozwala na szybkie ogrzanie konkretnego pomieszczenia a nawet, skierowanie silnego strumienia w jednym kierunku.

W zależności od sposobu uzyskania ciepła i stosowanego paliwa, wyróżniamy kilka głównych rodzajów nagrzewnic:

  • nagrzewnice elektryczne
  • nagrzewnice gazowe
  • nagrzewnice olejowe

 Czemu nagrzewnica olejowa jest tak skuteczna?

Nagrzewnice olejowe należą do jednych z najcichszych i najwydajniejszych urządzeń tego typu. Stosowane są przeważnie do ogrzewania większych pomieszczeń, właśnie ze względu na dużą moc i  wydajność. Nagrzewnice olejowe zasilane są olejem opałowym, lub coraz rzadziej, olejem napędowym. W specjalnej komorze, spalany jest olej wraz z nadmuchiwanym powietrzem . Przez samą komorę i wokół niej przepływa powietrze które jest momentalnie nagrzewane do wysokiej temperatury. Dostosowanie temperatury do aktualnego zapotrzebowania można regulować za pomocą wbudowanego termostatu. Wiele produktów, jak na przykład nagrzewnice master, posiadają wbudowaną elektroniczną kontrolkę powietrza. Takie dodatkowe zabezpieczenie bardzo poprawia bezpieczeństwo użytkowania.


Nagrzewnica olejowa – z odprowadzeniem spalin czy bez?

Pod względem budowy nagrzewnice można podzieli na:

  • nagrzewnice z odprowadzeniem spalin można swobodnie stosować w pomieszczeniach w których przebywają ludzie. Urządzenia tego typu zapewniają więc czyste i ciepłe powietrze.
  • nagrzewnice bez odprowadzenia spalin są z kolei skuteczniejsze, gdyż całe ciepło ze spalania oddawane jest do pomieszczenia. Przy zastosowaniu takich nagrzewnic należy jednak pamiętać o zapewnieniu skutecznej wentylacji i dostępie do świeżego powietrza.