Grzejniki konwekcyjne (konwektorowe) to urządzenia wykorzystujące zjawisko pionowego przemieszczania się energii cieplnej wywołanego różnicą temperatur. Charakteryzują się małą masą własną  i brakiem inercji cieplnej – szybko się nagrzewają i szybko stygną. Znakomicie nadają się w miejscach używanych okazjonalnie, gdzie istnieje potrzeba szybkiego podniesienia temperatury w pomieszczeniu, np. w łazienkach.

Grzejniki konwekcyjne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Kiedy stosować grzejnik elektryczny?

Szukacie grzejników elektrycznych ściennych? W takim razie dobrze trafiliście! Nasze grzejniki konwekcyjne są znakomicie dostosowane do zawieszania na ścianie. Co ważne, to urządzenia dostosowane do zawieszania również w miejscach o zwiększonej wilgotności, na przykład w łazienkach. Dzięki temu mogą szybko zapewnić wyższą temperaturę, odpowiednią chociażby do kąpania noworodków i niemowlaków.

Grzejnik konwekcyjny znakomicie sprawdza się w sytuacjach, w których zwykłe ogrzewanie nie daje rady lub nie jest odpowiednio satysfakcjonujące. Nasze ścienne grzejniki elektryczne wyposażone są w bardzo dokładny termostat elektroniczny, który umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury. Co ważne, pracę urządzenia można dostosować do aktualnych potrzeb. To umożliwia między innymi ograniczenie zużycia energii elektrycznej, co może być istotną informacją dla osób, którym zależy na zminimalizowaniu wydatków.

Łatwa obsługa i szybkie ogrzewanie

Obsługa grzejnika elektrycznego konwektorowego jest bardzo prosta - wszystkie funkcje zostały odpowiednio oznaczone na panelu kontrolnym z wyświetlaczem LCD, który umieszczono na górnej części urządzenia. Wśród funkcji znajdziecie między innymi tryb ochrony przed mrozem, przydatny wtedy, gdy temperatury spadają poniżej zera. Polecamy energooszczędny grzejnik elektryczny wszystkim, którzy szukają urządzeń przeznaczonych do stosowania w pomieszczeniach o średniej wielkości. Warto wiedzieć, że wiele modeli ściennym grzejników elektrycznych można też sterować poprzez WiFi, za pomocą specjalnej aplikacji Millheat, stworzonej z myślą o wygodzie użytkowników.