Nawilżacze ultradźwiękowe przy pomocy niesłyszalnych dla ludzkiego ucha fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości rozbijają cząsteczki wody tworząc mgiełkę, która następnie rozpylana jest wokół urządzenia. Są urządzeniami o niezwykle niskim zużyciu energii elektrycznej i niskim poziomie emitowanego hałasu a ich jedynym mankamentem jest niekorzystny wpływ na zwierzęta domowe, których słuch pozwala na odbieranie ultradźwięków.

Nawilżacze ultradźwiekowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. ultradźwiękowy nawilżacz powietrza

  Ultradżwiękowy nawilżacz powietrza Maltec WT-400KW Aroma

  25 m2
  Produkt dostępny
  Cena 153,00 zł
 2. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Air&me Gota 2 czarny

  Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Air&me Gota 2 czarny

  Produkt dostępny
  Cena 199,00 zł
 3. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Air&me Clevair 2

  Nawilżacz powietrza Air & Me Clevair 2

  0,33 L
  Produkt dostępny
  Cena 399,00 zł
 4. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z jonizatorem Cronos Misto

  Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z jonizatorem Cronos Misto

  Chwilowo niedostępny
  Cena 179,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Nawilżacze powietrza – co warto wiedzieć?

Nawilżacze ultradźwiękowe to jeden z hitów w naszym sklepie. Z jednej strony umożliwiają utrzymanie optymalnej wilgotności w pomieszczeniu, z drugiej - znakomicie sprawdzają się również przy aromaterapii.

Nawilżacz powietrza z aromaterapią

Zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza w sezonie grzewczym jest bardzo istotne. Nawilżacze za pomocą ultradźwięków zmieniają stan skupienia wody w parę. Odpowiednio nawilżone powietrze jest bardziej naturalne niż przesuszone przez kaloryfery. W połączeniu z możliwością stosowania aromaterapii w nawilżaczu powietrza wspomaga to pracę górnych dróg oddechowych w okresie zwiększonych zachorowań na przeziębienia i grypy. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z olejkami eterycznymi świetnie sprawdza się w pokojach dziecięcych. Docenią go zwłaszcza rodzice, których pociechy często łapią przeziębienie w przedszkolu lub szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą olejków eterycznych, które można stosować w naszych nawilżaczach ultradźwiękowych. Są to naturalne olejki, które działają wspomagająco np. przy infekcjach dróg oddechowych. Mowa na przykład o olejkach: eukaliptusowym, cytrusowym, lawendowym i tymiankowym.

Nawilżacz do średnich i dużych pomieszczeń

Jeden nawilżacz bez problemu poradzi sobie z utrzymaniem optymalnej wilgotności w pomieszczeniu o całkowitej wielkości do 40 m2. Dużą zaletą ultradźwiękowego nawilżacza powietrza jest jego maksymalne zautomatyzowanie. Nawilżacz w zasadzie pracuje sam - na bieżąco kontroluje stan wilgotności i dostosowuje do niego intensywność działań. Wybierając nawilżacz warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę. Duży pojemnikowi na wodę, sprawia, że nawilżacz jest w stanie bez problemu pracować przez nawet 15 godzin.

Kolejnym udogodnieniem może być pilot, który umożliwia wygodne, zdalne sterowanie nawilżaczem powietrza dla dzieci. Wiele modeli posiada możliwość programowania trybów pracy. Wszystkie posiadają zabezpieczenie przed pracą na sucho. W momencie gdy kończy się woda w pojemniczki nawilżacz automatycznie się wyłącza.

 Aby by móc cieszyć się komfortowym powietrzem niezależnie od pory roku wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni nawilżacz powietrza.